سایز مناسب برای چمدان مسافرتی
راهکار انتخاب چمدان مسافرتی مناسب

چمدان مسافرتی مناسب می‌تواند مسافرت را بسیار آسان‌تر کند. البته، هیچ دو مسافری دقیقا نیازهای یکسانی در مورد چمدان ندارند. در نهایت، انتخاب بهترین چمدان به ترجیحات شخصی شما، تعداد دفعات سفر و بودجه شما بستگی دارد. اگر به دنبال خرید چمدان‌های جدیدی هستید که سفر بعدی شما را راحت کند، نکاتی وجود دارد که قابل توجه است.

گزینه های خود را در نظر بگیرید

در حالی‌که قصد خرید چمدان مسافرتی دارید، گزینه‌های مختلف موجود می‌توانند به‌راحتی شما را گیج کنند. انواع مختلفی چمدان وجود دارد، از نوع دستی و کوله‌‌ای گرفته تا چمدان‌های مرسوم و مدل‌های مشابه دیگر.

به‌طور کلی مواقعی‌که لزوما نیازی به حمل بار زیادی ندارید، کوله‌پشتی‌ها بهترین گزینه برای سفرهای کوتاه‌ هستند. به دلیل اندازه کوچک‌شان فضای زیادی در اختیار نمی‌گذارند ولی به عنوان کری آن (carry-on) عالی عمل می‌کنند. اگر تمایل به داشتن سفرهای کوتاه‌تری مانند سفرهای یک‌روزه یا گردش‌های آخر هفته دارید، داشتن یک کوله‌پشتی باکیفیت به‌عنوان چمدان راهی عالی برای عدم استفاده از چمدان است و به شما این امکان را می‌دهد که زودتر به مقصد برسید.

از سوی دیگر، برخی از افرادی که بیشتر مسافرت می‌کنند یا سفرهای طولانی‌تری دارند ترجیح می‌دهند به دلیل سایز کوچک‌تر از کوله‌پشتی استفاده نکنند. اگر به فضای بیشتری نیاز دارید، یک چمدان مرسوم احتمالا انتخاب بهتری برای شما خواهد بود (اگرچه داشتن یک کوله‌پشتی هم‌چنان می‌تواند به‌عنوان یک کری آن، خوب باشد). یک چمدان هم‌چنین محفظه‌های بیشتری برای نگهداری لوازم مختلف به‌طور مجزا دارد و به علت دارا بودن چرخ و دستگیره‌های تلسکوپی، حمل‌و‌نقل آسان‌تری در فرودگاه دارد. با یک کوله‌پشتی یا کیف دوشی، باید وسایل خود را بر روی پشت خود یا در دستان‌تان حمل کنید، که برای سفر در فرودگاه‌های بزرگ، ممکن است خسته‌کننده باشد.

فکر کردن به سایز و حرکت‌پذیری چمدان

حتما اندازه چمدان مسافرتی خود را نیز در نظر بگیرید. مطمئنا حمل یک کیف کوچک‌تر، آسان‌تر خواهد بود، اما آیا کیف کوچک‌تر فضای کافی برای تمام وسایل ضروری سفر شما را خواهد داشت؟ باز هم اینجا، جایی‌ست که فکر کردن در مورد مدت زمان معمول سفرتان، و همچنین انواع وسایلی که معمولا با خود به‌همراه دارید، می‌تواند در تعیین اندازه چمدان مناسب به شما کمک کند.

فضای مناسب برای چمدان مسافرتی
فکر کردن به سایز و حرکت‌پذیری چمدان

اگر برای چمدانی به‌ویژه برای حمل بار خرید می‌کنید، توجه داشته باشید که هر ایرلاین دارای الزامات خاص خود برای ابعاد و اندازه چمدان است. رایج‌ترین این الزامات برای ابعاد حدود 56x36x23 سانتی‌متر است، بنابراین سعی کنید چمدان‌هایی با این اندازه یا کوچک‌تر خریداری کنید. در غیر این صورت مجبور خواهید شد چمدان مسافرتی خود را چک کنید و هزینه‌هایی را که به‌همراه دارد بپردازید.

هنگام خرید هر نوع چمدان مسافرتی، حتما در نظر داشته باشید که مانور در فضاهای تنگ چقدر می‌تواند مهم باشد. اینجاست که داشتن یک چمدان مسافرتی با چرخ‌های آزاد و دسته تلسکوپی می‌تواند مفید باشد.

زمانی‌که به سایز فکر می‌کنید، این نکته را در نظر بگیرید که در صورت عدم استفاده، چمدان مسافرتی خود را در کجای خانه نگهداری خواهید کرد. اگر در حال خرید یک ست چمدان هستید، بسیاری از این چمدان‌ها طوری طراحی شده‌اند که در صورت عدم استفاده در بزرگ‌ترین سایز قرار می‌گیرند که می‌تواند باعث صرفه‌جویی در فضا شود. اگر فضای نگهداری یا کمد شما در خانه محدود است، این موضوع می‌تواند بیشتر نگران‌کننده باشد.

مواد سخت یا نرم؟

جنسی که برای چمدان مسافرتی خود انتخاب می‌کنید نیز مهم است. به‌طور کلی، چمدان‌هایی که بدنه نرم دارند، ارزان‌تر (و همچنین سبک‌تر) هستند، اما دوام کمتری نیز خواهند داشت. معمولا چمدان‌هایی با بدنه نرم برای کری آن یا حمل بار مناسب هستند. متاسفانه، کارکنان خطوط هوایی همیشه با چمدان‌های تحویل‌شده خیلی ملایم رفتار نمی‌کنند، بنابراین اگر چمدان‌هایی را که دارای بدنه نرم هستند بررسی کنید، ممکن است خطر پاره شدن، لکه‌گرفتن یا آسیب‌دیدگی آن‌ها را به جان بخرید.

از سوی دیگر، چمدان‌های نرم می‌توانند به‌عنوان کری آن مفید باشند، زیرا می‌توانید بدون دردسر زیاد، چمدان‌تان را در محفظه بالای سرتان قرار دهید. بسته به اندازه چمدان خود، ممکن است حتی فضایی برای نگهداری آن در زیر صندلی جلویی خود نیز داشته باشید.

برای چمدان‌هایی که قصد خرید آن‌ها را دارید، ایده خوبی است که برای دوام بیشتر موادی با جنس سخت داشته باشند. تمیز کردن این چمدان‌ها آسان‌تر است.

به دنبال ویژگی‌های راحت باشید

این روزها چمدان‌ها با در نظر گرفتن مسافر طراحی می‌شوند. انواع ویژگی‌ها و اجزای منحصر به فرد وجود دارد که می‌توانید در صورت خرید در نظر بگیرید. به عنوان مثال، برخی از برندهای چمدان دارای محفظه‌های ضدآب داخلی هستند که برای نگهداری لوازم آرایشی که نمی‌خواهید روی لباس‌هایتان بریزد مناسب هستند. این محفظه‌ها همچنین برای نگهداری لباس‌های خیس بعد از ساحل رفتن یا استخر هتل عالی هستند!

برخی از چمدان‌ها که این روزها اغلب به عنوان چمدان هوشمند شناخته می‌شوند، حتی با یک بسته باتری داخلی همراه هستند که می‌توان از آن برای شارژ دستگاه‌های شما در حین حرکت استفاده کرد. این مورد برای کسانی که از جستجوی پریز برق برای شارژ تلفن، تبلت یا سایر دستگاه‌های خود در فرودگاه خسته شده‌اند بسیار عالی است. فقط مطمئن شوید که بسته باتری شما قبل از خروج شارژ شده باشد. در این صورت می‌توانید بدون توجه به این‌که سفرتان کجاست، دستگاه‌های‌تان را روشن نگه دارید. اما، قبل از خرید چمدان هوشمند، مطمئن شوید که دستورالعمل‌های مربوط به سفر با وسایل الکترونیکی را به روز کرده باشید.

چمدانی را انتخاب کنید که جلب توجه کند

چقدر ناامید کننده است که منتظر چمدان خود در بخش تحویل بمانید، کافی‌ست ببینید شخص دیگری چمدان مسافرتی شما را می‌گیرد یا نمی‌توانید چمدان خود را از دیگران متمایز کنید؟ این مشکل رایجی به ویژه در بین چمدان‌هایی با طرح‌های ساده است. اگر زیاد سفر می‌کنید و اغلب چمدان‌های‌تان را چک می‌کنید و می‌خواهید راهی پیدا کنید تا مطمئن شوید چمدان‌تان جلب توجه می‌کند، پس شکی در مورد این‌که چمدان‌های چه کسی از حامل بار خارج می‌شوند، وجود ندارد.

بنابراین هنگام خرید چمدان مسافرتی عموما بهتر است از رنگ‌ها و الگوهای رایج دوری کنید. در حالی‌که پیدا کردن یک چمدان مشکی ساده ممکن است ساده‌تر باشد، اما به همه افراد دیگر در پرواز خود فکر کنید که احتمالا با یک چمدان مشکی ساده سفر می‌کنند. حتی اگر یک برچسب چمدان روی کیف خود داشته باشید، این احتمال وجود دارد که با چمدان مسافرتی دیگری اشتباه گرفته شود. به هر حال، همه مسافران به اندازه کافی مراقب نیستند که برچسب‌ها را قبل از برداشتن چمدان مسافرتی بررسی کنند.

با انتخاب طرح چمدانی که کمی منحصر به فردتر است، می‌توانید مطمئن باشید که چمدان مسافرتی شما جلب توجه خواهد کرد. همچنین یک فرصت عالی برای نشان دادن استایل سلیقه خود در هنگام سفر است. اگر به سبک ساده پایبند هستید، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید چمدان خود را برجسته کنید. به عنوان مثال، می‌توانید یک روبان رنگارنگ را به دسته چمدان خود بچسبانید یا به جای آن تگ‌های روشن و منحصر به فرد چمدان انتخاب کنید.

امنیت چمدان را فراموش نکنید

هنگام خرید بهترین چمدان مسافرتی نباید امنیت و ایمنی را نادیده گرفت. این امر به ویژه وقتی‌که با وسایل با ارزشی مانند لوازم الکترونیکی سفر می‌کنید صادق است. به طور کلی، بهترین راه برای ایمن نگه داشتن وسایل با ارزش خود در سفر این است که همیشه آن‌ها را در چمدان همراه خود داشته باشید. البته این مورد همیشه امکان‌پذیر نیست. اگر مجبورید چمدانی را که در آن اشیا قیمتی وجود دارد به همراه داشته باشید، مطمئن شوید که چمدان شما دارای ویژگی های ایمنی عالی است.

برای شروع، چمدانی با یک سیستم قفل داخلی یا خارجی روی روی آن خرید کنید. اگرچه به خاطر داشته باشید که اگر در طول امنیت فرودگاه، TSA (اداره امنیت حمل‌و‌نقل) تصمیم بگیرد چمدان شما را بازرسی کند، مجبور خواهد بود قفل‌ها را باز کند. در این مواقع ایده خوبی است که موارد اضافی را در دسترس داشته باشید که می‌توانید در صورت نیاز آن‌ها را دوباره وصل کنید. از بست کمربندی نیز می‌توان برای ایمن کردن بهتر چمدان مسافرتی خود استفاده کنید و در عین حال چمدان شما را به راحتی روی بخش تحویل برجسته می‌کند.

 

امنیت چمدان مسافرتی
امنیت چمدان را فراموش نکنید

فقط مهم این نیست که چمدان شما چه ویژگی امنیتی دارد، بلکه مهم است که برخی از اقدامات اولیه امنیتی را در حین سفر انجام دهید. برای شروع، همیشه بیمه مسافرتی بخرید و مطمئن شوید که پوشش خاصی برای چمدان‌های دزدیده شده یا گم شده دارید. اطمینان حاصل کنید که اشیا با ارزش شما با اطلاعات تماس شما برچسب زده شده است (نام و شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل شما کافی است) تا اگر هر یک از وسایل شما در جای دیگری یافت شد، امکان تماس با شما فراهم باشد.

همچنین زمانی‌که فرود آمدید و چمدان‌های خود را در فرودگاه دریافت کردید، ایده خوبی است که سریعا چمدان‌های خود را با دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که چیزی گم نشده است. به این ترتیب، اگر چیزی کم بود، می‌توانید در اسرع وقت مراحل ثبت ادعای خود را در شرکت بیمه مسافرتی انجام دهید.

ختم کلام

هنگام خرید چمدان‌های مسافرتی جدید، نکات بی‌پایانی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. دست آخر، همه این موارد در مورد یافتن چمدانی برای نیازهای منحصر به‌فرد و ترجیحات سفری شماست. خوشبختانه هیچ کمبودی در گزینه های موجود برای شما وجود ندارد. مهم نیست که به دنبال چه نوع چمدانی هستید، مجموعه بای کیف گزینه‌های مدرن متناسب با نیازهای شما دارد. همین امروز چمدان‌های باکیفیت، بادوام و شیک ما در وبسایت بای کیف را بررسی کنید و از ارسال رایگان برای سفارش‌های بالاتر از 500 هزار تومان ما لذت ببرید!

منبع: chestertravels.com