ویژگیهایی که کوله‌پشتی‌های کوهنوردی عالی باید داشته باشند

ویژگیهایی که کوله‌پشتی‌های کوهنوردی عالی باید داشته باشند

ویژگیهایی که کوله‌پشتی‌های کوهنوردی عالی باید داشته باشند

تجهیزات مناسب مبتوانند پیاده روی، کمپینگ، کوهنوردی و … شما را خوشایند کنند. اگر می‌خواهید چندین روز متوالی در کوه و دشت و دمن پیاده‌گردی کنید، تجهیزات خوب پیاده‌روی ضروری است. یک کوله پشتی خوب بدون شک اولین سرمایه گذاری است که باید قبل از شروع به دنبال آن باشید.

جهت مشاهده انواع کوله پشتی های کوهنوردی ما کلیک کنید

من که قبلاً انواع کوله‌پشتی‌های کوهنوردی را امتحان کرده‌ام، در اینجا به 10 ویژگی مهم که بهترین کوله‌پشتی‌های کوهنوردی باید داشته باشند اشاره کرده‌ام.

 

شماره 1: سیستم تعلیق کاملاً قابل تنظیم

پشت و بالاتنه افراد در همه شکل‌ها و اندازه‌ها وجود دارد ( منحنی یا صاف، شانه های پهن یا کوچک، بلند یا کوتاه، باسن برجسته و یا خطی )، کوله پشتی های کوهنوردی خوب را میتوان به گونه‌ای تنظیم کرد که مناسب همه افراد باشند.

کوله پشتی کوهنوردی 70 لیتری گوگانا کد GOOG-0020

اولین چیزی که در یک کوله پشتی کوهنوردی به دنبال آن هستم یک سیستم تعلیق کاملاً قابل تنظیم است. شما می خواهید بتوانید تسمه‌های شانه را با توجه به طول کمر خود به بالا یا پایین حرکت دهید و آنها را با یک سگک بسیار انعطاف پذیر محکم کنید.

شما میخواهید بتوانید شانه خود را به سمت داخل یا خارج حرکت دهید تا جایی که آنها روی شانه‌های شما قرار میگیرند تنظیم کنید. شما یک کمربند باسن می‌خواهید که روی باسن شما بنشیند و با راه رفتن شما برای موقعیت ایده آل حرکت کند.

شما یک بند جناغی میخواهید که قابل حرکت باشد و حمایت نهایی را از شانه های شما ارائه دهد.

کوله‌پشتی کوهنوردی عالی باید دارای بندهای مرکز ثقل شانه و کمر مناسب باشد تا وزن کوله در زمان حرکت در مسیرهای طولانی از شانه و کمر شما برداشته شود و با خیالی راحت به پیاده‌روی و کوهنوردی خود ادامه دهید.

 

شماره 2: دسترسی سریع به جیب های بیرونی

 

 

ویژگی بعدی مربوط به بسته بندی کارآمد است. وقتی برای یک ماجراجویی کوهنوردی کوله پشتی می‌بندم، وسایلم را به سه دسته تقسیم می‌کنم:

1) چیزهایی که در شب به آن‌ها نیاز دارم، مانند چادر، سیستم خواب، لوازم بهداشتی و لباس‌های یدکی.

2) چیزهایی که ممکن است در طول روز به آنها نیاز داشته باشم، مانند اجاق گاز، غذا و تنقلات، لایه‌های گرم اضافی، باتری‌های دوربین یدکی و ….

3) چیزهایی که در طول روز به دسترسی سریع به آنها نیاز دارم، مانند وسایل بارانی، نقشه ها و کتاب های راهنما، کفش های کمپینگ، جعبه کمک های اولیه، لوسیون آفتاب و دستمال توالت.

کوله‌پشتی ایده‌آل برای پیاده‌روی دارای جیب‌های بیرونی زیادی است که می‌توان از آن‌ها برای قرار دادن این وسایل برای دسترسی سریع استفاده کرد.

آخرین کاری که می‌خواهید انجام دهید، وقتی ناگهان باران شروع می‌شود، این است که کل کوله‌تان را باز کنید ؟؟؟؟
من ترجیح می دهم به چندین جیب بیرونی دسترسی سریع داشته باشم تا وسایلم را بر اساس آن تقسیم کنم.

 

 

 

شماره 3: محفظه زیرین و دسترسی جداگانه

بهترین راه برای بسته بندی کوله پشتی به منظور در امان ماندن از هر گونه فشار غیرضروری به کمر این است که وسایل سبک وزن و کمتر استفاده شده را در پایین قرار دهید و وسایل سنگین مانند غذا، چادر و آب را به پشت خود نزدیک کنید.

 

با وجود کوله‌پشتی‌هایی که از بالا بارگیری می‌کنند، استفاده موثر از تمام فضای پایین کوله‌پشتی‌تان دشوار است. به همین دلیل من کوله پشتی با محفظه پایین جداگانه و دسترسی خاص خود را دوست دارم. به این ترتیب، وقتی فضا در بالا تنگ می‌شود، می‌توانم چند مورد سبک وزن را به آنجا اضافه کنم و می‌توانم وسایل سنگینم را قبل از قرار دادن وسایلی مانند کیسه خوابم بسته‌بندی کنم.

کوله پشتی کوهنوردی 70 لیتری گوگانا کد GOOG-0020

شماره 4: تسمه ها و حلقه های خارجی

من معمولاً سعی می‌کنم وسایل زیادی را به بیرون کوله پشتی‌ام وصل نکنم، زیرا کنترل مرکز ثقلم از این طریق برایم سخت‌تر است، که تعادلم را از بین می‌برد. با این حال، من همچنان می‌خواهم جوراب، تی‌شرت یا حوله‌ام را آویزان کنم تا وقتی هوا آفتابی است خشک شود. من به طور کلی لوازم قابل استفاده مجدد خود را قبل از اینکه آنها را در یکی از جیب های جانبی انعطاف پذیر فرو کنم، به یک بند کناری بسته خود وصل می کنم.

کوله پشتی کوهنوردی 70 لیتری گوگانا کد GOOG-0020

من یک کوله پشتی با تسمه ها و حلقه های خارجی زیادی را دوست دارم – حتی اگر زیاد از آنها استفاده نکنم، می خواهم بدانم که اگر شرایط اضطراری پیش بیاید، این فرصت را خواهم داشت تا سریع به لوازم دسترسی پیدا کنم.

 

شماره 5: سیستمی که به راحتی باز می شود

بیشتر کوله‌پشتی‌های کوهنوردی که در گذشته استفاده کرده‌ام، دارای یک سیستم بند کشی در محفظه اصلی و زیپ در هر جای دیگر (محفظه‌های دسترسی سریع و محفظه پایین) هستند.

سیستم بند کشی در بالای کوله پشتی بدان معنی است که نه تنها محفظه ها از نظر اندازه قابل تنظیم هستند، بلکه نسبت به زیپ ها یک سیستم مقاوم تر در برابر آب است. همچنین باز و بسته کردن کوله پشتی به این شکل با دستان سرد، پوشیدن دستکش یا زمانی که بیرون خیس است راحت تر بود.

کوله پشتی کوهنوردی 70 لیتری گوگانا کد GOOG-0020

 

شماره 6: یک محفظه داخلی برای سیستم هیدراتاسیون

در حالی که من همیشه یک بطری آب با خودم حمل می کنم، اما منبع اصلی آب من از یک سیستم آبرسانی 3 لیتری است که در محفظه اصلی کوله پشتی خود ذخیره میکنم.

کوله‌پشتی‌های پیاده‌روی عملی باید یک ناحیه مجزا برای این کار در محفظه اصلی داشته باشند – این باعث می‌شود که در مورد آسیب دیدن کیسه آب و دور نگه داشتن چگالش از سایر وسایلم احساس امنیت بیشتری داشته باشم. همچنین باید یک دهانه کوچک در کنار کوله پشتی وجود داشته باشد تا لوله بیرون بیاید و روی شانه شما برسد.

 

شماره 7: یک جیب بزرگ برای کمربند ران

کوله پشتی کوهنوردی 70 لیتری گوگانا کد GOOG-0020
به یاد دارید زمانی که گوشی شما کوچک بود و می‌توانستید آن را در یکی از جیب‌های کمربند ران کوچک در کوله پشتی خود قرار دهید؟

آره اون روزا تموم شد من می‌خواهم کوله‌پشتی پیاده‌روی من یک جیب بزرگ داشته باشد که به کمربند باسنم متصل باشد. حداقل باید با گوشی من مناسب باشد، اما در حالت ایده‌آل با سایر موارد دسترسی سریع ضروری دیگر نیز همسایز باشد.

بعضی روزها کیفم را اینجا ذخیره می‌کردم، بنابراین می‌توانم بدون برداشتن بسته‌ام، هزینه بلیط یا لوازم را بپردازم. از آنجایی که جیب کمربند ران معمولاً با پوشش باران کوله پشتی محافظت نمی شود، بهتر است کیف خود را در جای دیگری نگه دارید.

چیزهای دیگری که در جیب کمربند لگنم نگه می‌دارم عینک آفتابی، لوسیون آفتاب، دافع حشرات و … است .

 

مشاهده ویژگیهایی که کوله‌پشتی‌های کوهنوردی عالی باید داشته باشند

 

شماره 8: یک کوله پشتی کوچک قابل جدا شدن

بعد از اینکه چادرم را زدم و مشتاق کاوش در محیط اطرافم هستم، تمایل چندانی به این ندارم که تمام کوله پشتی ام را با خودم ببرم، فقط برای اینکه آب، دوربین و …. همراه خودم باشد. البته، من می‌توانم از یک کیف حمل و نقل استفاده کنم، اما این فقط وزن غیرضروری به بسته من اضافه می‌کند تا کالایی که برای هیچ چیز دیگری به آن نیاز نداشته باشم.

من دوست دارم که کوله پشتی پیاده روی فعلی من دارای یک محفظه بالایی جداشونده باشد که می تواند با کلیک کردن دو گیره پلاستیکی به یک کیف کوچک روزانه تبدیل شود. این به من این امکان را می دهد که وقتی خارج از اردوگاه را کاوش می کنم یا به سفرهای یک روزه می روم، بدون نیاز به حمل کیف اضافی، وسایل ضروری خود را با خودم حمل کنم.

 

شماره 9: یک جیب قابل انعطاف بطری آب در کنار

من هرگز نمی دانستم که به آن نیاز دارم تا زمانی که به آن دست پیدا کردم – یک جیب برای بطری آب شما که به اندازه کافی انعطاف پذیر است تا بتوانید بطری خود را بیرون بیاورید و دوباره آن را در جای خود قرار دهید بدون اینکه نیازی به برداشتن کوله پشتی خود داشته باشید.

کوله پشتی کوهنوردی 70 لیتری گوگانا کد GOOG-0020

در کوله‌پشتی کوهنوردی من، این جیب دارای بند کشی است که بطری را در جیب محکم می‌کند .

سفارش کوله پشتی کوهنوردی تخصصی از سایت بای کیف

 

شماره 10: پوشش باران یکپارچه

در نهایت، این چیزی است که من در واقع هرگز نداشته‌ام، اما همیشه در کوله پشتی دیگران دیده‌ام. اگر مجبور به خرید یک کاور باران جداگانه هستید ، مطمئن شوید که به درستی کل کوله پشتی شما را میپوشاند.

منبع مقاله

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌بندی‌ها